מלחמת הבית מול המזיקים והמכרסמים הנפוצים

ביתנו הוא מבצרנו. אבל אוכלוסית הבית כוללת לעיתים קרובות מדי, דיירים בלתי רצויים כמו עכברים, חולדות, מקקים, יונים וכו'. אלה עלולים לגרום לנזקים במכשירים שונים, להרוס תשתיות חשמל, טלפון, מים וביוב, להוות מטרדי ריח, רעש ולכלוך, נשיכות ומחלות, ולהביא לירידת ערך הנכס ולבעיות במכירת והשכרת הנכסים..

מומחי "מגנור הדברה אלקטרונית בע"מ"* מציעים – כך תיערכו למלחמה במזיקי הבית: במקומות בבית בהן מתרחשת פעילות רבה של מכרסמים לרוב נחוש בריח חריף של שתן וגללים, נבחין בכתמי צבע שחור על הקירות ונגלה גללים ותיקי ביצים בארונות חשמל או כביסה, ,על דפנות ארונות מטבח ובגדים, בפתחי מעבר של תשתיות חשמל וצנרת כולל כאלה הפתוחות לתקרה, במגירות ועוד.

נזקי המזיקים גדולים ושווה למנוע אותם מבעוד מועד, למניעת ההתפשטות ולמען הרחקת המטרדים. לדוגמא, דפנות הארונות, בייחוד ארונות מטבח, הם קרקע מבוקשת ע"י מכרסמים ותיקנים שונים. יש לוודא כי דופן הארון הפנימית אוטמת כיאות את הארון. סדקים או חורים מזמינים אורחים, שיגרמו לא רק לאי נעימות או סכנה בריאותית, אלא גם יסכנו את צנרת, המים, הגז והחשמל, שעוברת לעיתים דרך ארונות אלו.

תקרות מונמכות המכילות תשתיות שונות חייבות בהקפדה יתרה מפני מזיקים כמו גם פתחי המעבר של התשתיות בתקרה, החייבים להיות אטומים במיוחד. בגגות רעפים מומלץ לנסות לאתר גללים ולנטרל פעילות מכרסמים. במקומות בהם יש טיח מחוספס על קיר חיצוני, יש למנוע טיפוס של חולדות ועכברים החודרות לבית דרך החלונות ובמקומות בהם יש צמחייה על הקירות החיצוניים של הבית, יש לנהוג זהירות יתרה, שכן המזיקים, זריזים, קופצניים ומטפסים על קירות וענפים וחודרים כך לבית.

בארונות החשמל חשוב לבדוק אם ישנם גלגלים של מכרסמים או שממיות – השממיות אינן מזיקות והן פועלות כמדבירות טבעיות – ההבדל הוא בחלק קטן ולבן בקצה, המופיע רק בגללי השממית. חולדות נוהגות לעיתים, לאחסן מזון בתוך ארונות חשמל או מעדיפות לאכול בתוכם. במידה וארון החשמל מגיע עד הרצפה, קרקעית חול הינה סימן ודאי לפעילות תת קרקעית של חולדות, חולדים ועכברים שחודרים לארון מהאדמה.

היונים, החיות לרוב בלהקות, גורמות למטרדי רעש בלתי נסבל, מפגעי תברואה, ולהפצת מחלות וטפילים. היונים משאירות אחריהן לכלוך ונזק שמקורו בלשלשת החומצית ועלולות לגרום לסתימת מרזבים ולפגיעה בתשתיות השונות.. סימני לשלשת יונים על הרצפה סביב המבנה, אדני החלונות והמכוניות החונות מעידות על פעילות קינון ומחייה. מסתורי כביסה, מזגנים, מרפסות שמש, אדניות בנויות, פרגולות, מרקיזות ובעיקר גגות המותקנים עליהם קולטני שמש צפופים וגדולים הם משאלת הלב של כל יונה ויון.

לסיכום, בדיקת הבית והכנה תברואתית נאותה מבעוד מועד יכולה למנוע נזק רב: כלכלי, בריאותי ונפשי. למי יש כוח ורצון לטפל בזוג חולדות שכנות, להקת יונים מקננות על גוזליהן או במקקים מעופפים?

* חברת "מגנור הדברה אלקטרונית" מציעה הדברה מקצועית מיטבית אלקטרונית, הנחשבת ליעילה ביותר מבין מגוון השיטות הקיימות כיום. ההדברה האלקטרונית נקייה מרעלים, ידידותית לסביבה, ללא סכנת חשיפה לחומרים כימיים, ללא חשש לבריאות האדם, בעלי החיים והסביבה, ללא תופעות לוואי כמו ריח רע ופגרי חיות ובעלת הגנה ומניעה ארוכת טווח. מערכות הרחקת מזיקים ומכרסמים אלקטרוניות מגוונות והן נמצאות בשימוש בבתים פרטיים, משרדים, בסיסים צבאיים, בתי מלון והארחה, מסעדות, בתי חולים ומפעלים.

צריכים פתרון ליונים, מכרסמים ועטלפים?
דברו איתנו

מאמרים נוספים

איך מבריחים יונים

איך מבריחים יונים?

בעלי כנף נוטים לברוח כשמתקרבים אליהם, וכך גם יונים. אבל כשציפורים מחפשות מקום קינון מוגן ביישוב מאוכלס, קשה מאוד להרחיק אותן. יונים נוטות להעדיף גגות,

פטנט להרחקת יונים

יונת השלום היא סמל לניקיון, לשלווה, היא צחורה ושקטה, אבל במציאות יונים יכולות להיות מטרד לא נעים. הציפור המסמלת שלום מחפשת לקנן במקומות מוגנים, ובשטחים

הרחקת עטלפים מהגינה

הרחקת עטלפים מהגינה

עטלפים הם בעלי חיים מעופפים ממשפחת היונקים, שלהם מינים רבים המצויים גם בישראל. ישנם עטלפים החיים בתוך מערות, וישנם עטלפי פירות הנמצאים סביבנו ואנו יכולים