המטבח – להם זה גן עדן, לנו זה פשוט מסוכן
2 במאי 2018
מגנור הדברה אלקטרונית בבניינים גבוהים
26 באוגוסט 2018

מלחמת הבית מול המזיקים והמכרסמים הנפוציםביתנו הוא מבצרנו. אבל אוכלוסית הבית כוללת לעיתים קרובות מדי, דיירים בלתי רצויים כמו עכברים, חולדות, מקקים, יונים וכו'. אלה עלולים לגרום לנזקים במכשירים שונים, להרוס תשתיות חשמל, טלפון, מים וביוב, להוות מטרדי ריח, רעש ולכלוך, נשיכות ומחלות, ולהביא לירידת ערך הנכס ולבעיות במכירת והשכרת הנכסים..

מומחי "מגנור הדברה אלקטרונית בע"מ"* מציעים – כך תיערכו למלחמה במזיקי הבית: במקומות בבית בהן מתרחשת פעילות רבה של מכרסמים לרוב נחוש בריח חריף של שתן וגללים, נבחין בכתמי צבע שחור על הקירות ונגלה גללים ותיקי ביצים בארונות חשמל או כביסה, ,על דפנות ארונות מטבח ובגדים, בפתחי מעבר של תשתיות חשמל וצנרת כולל כאלה הפתוחות לתקרה, במגירות ועוד.

נזקי המזיקים גדולים ושווה למנוע אותם מבעוד מועד, למניעת ההתפשטות ולמען הרחקת המטרדים. לדוגמא, דפנות הארונות, בייחוד ארונות מטבח, הם קרקע מבוקשת ע"י מכרסמים ותיקנים שונים. יש לוודא כי דופן הארון הפנימית אוטמת כיאות את הארון. סדקים או חורים מזמינים אורחים, שיגרמו לא רק לאי נעימות או סכנה בריאותית, אלא גם יסכנו את צנרת, המים, הגז והחשמל, שעוברת לעיתים דרך ארונות אלו.

תקרות מונמכות המכילות תשתיות שונות חייבות בהקפדה יתרה מפני מזיקים כמו גם פתחי המעבר של התשתיות בתקרה, החייבים להיות אטומים במיוחד. בגגות רעפים מומלץ לנסות לאתר גללים ולנטרל פעילות מכרסמים. במקומות בהם יש טיח מחוספס על קיר חיצוני, יש למנוע טיפוס של חולדות ועכברים החודרות לבית דרך החלונות ובמקומות בהם יש צמחייה על הקירות החיצוניים של הבית, יש לנהוג זהירות יתרה, שכן המזיקים, זריזים, קופצניים ומטפסים על קירות וענפים וחודרים כך לבית.

בארונות החשמל חשוב לבדוק אם ישנם גלגלים של מכרסמים או שממיות - השממיות אינן מזיקות והן פועלות כמדבירות טבעיות - ההבדל הוא בחלק קטן ולבן בקצה, המופיע רק בגללי השממית. חולדות נוהגות לעיתים, לאחסן מזון בתוך ארונות חשמל או מעדיפות לאכול בתוכם. במידה וארון החשמל מגיע עד הרצפה, קרקעית חול הינה סימן ודאי לפעילות תת קרקעית של חולדות, חולדים ועכברים שחודרים לארון מהאדמה.

היונים, החיות לרוב בלהקות, גורמות למטרדי רעש בלתי נסבל, מפגעי תברואה, ולהפצת מחלות וטפילים. היונים משאירות אחריהן לכלוך ונזק שמקורו בלשלשת החומצית ועלולות לגרום לסתימת מרזבים ולפגיעה בתשתיות השונות.. סימני לשלשת יונים על הרצפה סביב המבנה, אדני החלונות והמכוניות החונות מעידות על פעילות קינון ומחייה. מסתורי כביסה, מזגנים, מרפסות שמש, אדניות בנויות, פרגולות, מרקיזות ובעיקר גגות המותקנים עליהם קולטני שמש צפופים וגדולים הם משאלת הלב של כל יונה ויון.

לסיכום, בדיקת הבית והכנה תברואתית נאותה מבעוד מועד יכולה למנוע נזק רב: כלכלי, בריאותי ונפשי. למי יש כוח ורצון לטפל בזוג חולדות שכנות, להקת יונים מקננות על גוזליהן או במקקים מעופפים?

* חברת "מגנור הדברה אלקטרונית" מציעה הדברה מקצועית מיטבית אלקטרונית, הנחשבת ליעילה ביותר מבין מגוון השיטות הקיימות כיום. ההדברה האלקטרונית נקייה מרעלים, ידידותית לסביבה, ללא סכנת חשיפה לחומרים כימיים, ללא חשש לבריאות האדם, בעלי החיים והסביבה, ללא תופעות לוואי כמו ריח רע ופגרי חיות ובעלת הגנה ומניעה ארוכת טווח. מערכות הרחקת מזיקים ומכרסמים אלקטרוניות מגוונות והן נמצאות בשימוש בבתים פרטיים, משרדים, בסיסים צבאיים, בתי מלון והארחה, מסעדות, בתי חולים ומפעלים.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.