הרחקת יונים - טיפים שעובדים

בתחום של הרחקת יונים טיפים לא חסרים -
אולם רק חלק מן המידע מגיע מאנשי מקצוע, אשר מציעים טיפים שעובדים

דוקרנים להברחת יונים

היונה היא עוף מסתגל למצבים משתנים, וזה אולי מפתיע, אבל היא מסתגלת גם לדוקרנים ולומדת או לשבת עליהם תוך אי נוחות פיזית, או לזרוק מעל הדוקרנים זרדים, לכות אותם ולשבת בנוחות במקום משכנה הקבוע.  בתחום הרחקת יונים טיפים טובים יעסקו ביצירה של שינויים במקום מושבם הקבוע או המועדף של היונים, כדי לערער את ביטחונם. השינויים חייבים להימשך - אחרת, כאמור, היונים פשוט מסתגלות.

טיפים לשימוש בדוקרנים

כאמור, הדוקרנים אינם שיטה מוצלחת להרחקת יונים לצמיתות, מכיוון שהיונים נוטות להסתגל לדוקרנים, במיוחד אם המצב הופך סטטי ולא משתנה.  אם אתם בכל זאת בוחרים ללכת על דוקרנים כאמצעי להרחקת יונים, בחרו בדוקרנים עשויים נירוסטה ולא בדוקרנים העשויים פלסטיק, אשר הבלאי שלהם גבוה, במיוחד בשמש הקיץ הישראלי.

חוש הריח של היונים

היונים עושות שימוש בחוש הריח לטובת ניווט במעופן, והן זוכרות את ריח מקום הולדתן, ריח הגוזלים שלהן או ריח בת הזוג במקום הדגירה. לכן ברשימת טיפים להרחקת יונים, נדבר גם על הרחקת הריח האופייני במקום הדגירה שלהן- זאת, על ידי שטיפה יסודית של המקום בעזרת חומרי ניקוי חזקים- ורצוי שידיפו ריח חזק.  בתחום של הרחקת יונים טיפים רבים עשויים לסייע, אולם זה יכול להיות הטיפ הטוב ביותר, היעיל ביותר והקל ביותר ליישום שתקבלו.

הרחקת יונים - טיפים לפעולה בתחום הקול

אם עדיין לא ניחשתם, תנו לנו לשבור עוד אמונה רווחת - יונים של עיר לא מפחדות מקולות מוקלטים של ציפורי טרף, פשוט מפני שמעולם לא פגשו ציפור טרף והן אינן מזהות אותה כאויב.  בנוסף, הצלילים המונוטוניים החוזרים על עצמם של ציפורי הטרף ממכשיר ההקלטה, אינם נשמעים כלל כציפור טרף "אמיתית".  בתחום של הרחקת יונים טיפים לפעילות יעילה תהיה להימנע מאביזרים המפיקים קולות "מבהילים" - בעיקר אם השמעת הקולות מפריעה למנוחת הדיירים בבית... אגב, יונים שומעות בטווח תדרים שדומה לזה שלנו, בני האדם. מכאן, שכל מכשירי האולטרה סאונד המבטיחים קולות מפחידים שרק היונים ישמעו - זה לא עובד, מומלץ לבחור טקטיקה אחרת להרחקת היונים מביתכם

הרחקת יונים - טיפים לפעולה בתחום הקול

אל תאכילו את היונים. זה אולי נשמע מתבקש, או ברור מאליו, אבל גם אם בלא משים אתם משליכים במבה מהחלון או מנערים את מפת האוכל באזור המחיה של היונים - אתם בעצם מאכילים אותם. השתדלו לטפל גם בשכנים מאכילים או באזורים בהם קל ליונים להשיג אוכל.

הרחקת יונים - טיפים שלא עובדים - מראות "מבהילים"

אנחנו רואים רבות, את הבחירה לתלות מוצרים בוהקים, כמו תקליטוני לייזר ("דיסקים"), המייצרים בוהק שהוא אולי לא נעים ותורם להרחקת יונים. הנה טיפ - בפעם הבאה שתטיילו באירוה, תוכלו אולי לשים לב כי היונים חיות בהמוניהן, גם באזורים בהן בוהקים שמש, מבנים ופסלים שהם לעתים לא נעימים למראה.  היונים מבינות כי מדובר באלמנט שהוא סטטי, לא חי ולא משתנה - והן מסתגלות אליו. אז באסטרטגיית הרחקת יונים טיפים יעילים באמת, לא יכללו תוספת של אלמנטים "מבהילים" כמו דיסקים המייצרים ברק מסנוור.

דוקרנים להברחת יונים

היונה היא עוף מסתגל למצבים משתנים, וזה אולי מפתיע, אבל היא מסתגלת גם לדוקרנים ולומדת או לשבת עליהם תוך אי נוחות פיזית, או לזרוק מעל הדוקרנים זרדים, לכות אותם ולשבת בנוחות במקום משכנה הקבוע. 

בתחום הרחקת יונים טיפים טובים יעסקו ביצירה של שינויים במקום מושבם הקבוע או המועדף של היונים, כדי לערער את ביטחונם. השינויים חייבים להימשך – אחרת, כאמור, היונים פשוט מסתגלות.

טיפים לשימוש בדוקרנים

כאמור, הדוקרנים אינם שיטה מוצלחת להרחקת יונים לצמיתות, מכיוון שהיונים נוטות להסתגל לדוקרנים, במיוחד אם המצב הופך סטטי ולא משתנה.

 אם אתם בכל זאת בוחרים ללכת על דוקרנים כאמצעי להרחקת יונים, בחרו בדוקרנים עשויים נירוסטה ולא בדוקרנים העשויים פלסטיק, אשר הבלאי שלהם גבוה, במיוחד בשמש הקיץ הישראלי.

חוש הריח של היונים

היונים עושות שימוש בחוש הריח לטובת ניווט במעופן, והן זוכרות את ריח מקום הולדתן, ריח הגוזלים שלהן או ריח בת הזוג במקום הדגירה. לכן ברשימת טיפים להרחקת יונים, נדבר גם על הרחקת הריח האופייני במקום הדגירה שלהן- זאת, על ידי שטיפה יסודית של המקום בעזרת חומרי ניקוי חזקים- ורצוי שידיפו ריח חזק. 

בתחום של הרחקת יונים טיפים רבים עשויים לסייע, אולם זה יכול להיות הטיפ הטוב ביותר, היעיל ביותר והקל ביותר ליישום שתקבלו.

הרחקת יונים - טיפים לפעולה בתחום הקול

אם עדיין לא ניחשתם, תנו לנו לשבור עוד אמונה רווחת – יונים של עיר לא מפחדות מקולות מוקלטים של ציפורי טרף, פשוט מפני שמעולם לא פגשו ציפור טרף והן אינן מזהות אותה כאויב. 

בנוסף, הצלילים המונוטוניים החוזרים על עצמם של ציפורי הטרף ממכשיר ההקלטה, אינם נשמעים כלל כציפור טרף "אמיתית". 

בתחום של הרחקת יונים טיפים לפעילות יעילה תהיה להימנע מאביזרים המפיקים קולות "מבהילים" – בעיקר אם השמעת הקולות מפריעה למנוחת הדיירים בבית… אגב, יונים שומעות בטווח תדרים שדומה לזה שלנו, בני האדם. מכאן, שכל מכשירי האולטרה סאונד המבטיחים קולות מפחידים שרק היונים ישמעו – זה לא עובד, מומלץ לבחור טקטיקה אחרת להרחקת היונים מביתכם

הרחקת יונים - טיפים לפעולה בתחום הקול

אל תאכילו את היונים. זה אולי נשמע מתבקש, או ברור מאליו, אבל גם אם בלא משים אתם משליכים במבה מהחלון או מנערים את מפת האוכל באזור המחיה של היונים – אתם בעצם מאכילים אותם. השתדלו לטפל גם בשכנים מאכילים או באזורים בהם קל ליונים להשיג אוכל.

הרחקת יונים - טיפים שלא עובדים - מראות "מבהילים"

אנחנו רואים רבות, את הבחירה לתלות מוצרים בוהקים, כמו תקליטוני לייזר ("דיסקים"), המייצרים בוהק שהוא אולי לא נעים ותורם להרחקת יונים. הנה טיפ – בפעם הבאה שתטיילו באירוה, תוכלו אולי לשים לב כי היונים חיות בהמוניהן, גם באזורים בהן בוהקים שמש, מבנים ופסלים שהם לעתים לא נעימים למראה. 

היונים מבינות כי מדובר באלמנט שהוא סטטי, לא חי ולא משתנה – והן מסתגלות אליו. אז באסטרטגיית הרחקת יונים טיפים יעילים באמת, לא יכללו תוספת של אלמנטים "מבהילים" כמו דיסקים המייצרים ברק מסנוור.

הרחקה אפקטיבית של היונים, לתמיד

על מנת להרחיק יונים לצמיתות בדרך שלא מהווה מטרד או מפגע לדיירי הבית ואפילו לא פוגעת באסתטיות של הבית – אנחנו ממליצים לשקול התקנה של מערכת חשמלית הפועלת על עקרון "טסלה" אשר למעשה מדמה דוקרנים ווירטואליים ושולחת זרמים חשמליים בעוצמות קלות מאוד ומשתנות. פעולת הדוקרן החשמלי מתבצעת רק כאשר היונה מתקרבת למקום כדי 15 ס"מ – אז, מעקצץ אותה זרם חשמלי לא נעים (אך ללא פגיעה בה), הגורם ליונה להירתע כאילו פגע בה ברק. חוויה זו, גורמת ליונה לסמן את האזור כעוין או לא נעים לשהייה – והיא מדירה את עצמה משם לעד.

הרחקת יונים טיפים - מערכת "הלם חשמלי"

המערכת, המיוצרת בישראל באופן בלעדי על ידי חברת מגנור, מורכבת מבקר ממוחשב סולארי במתח נמוך, ופס הולכה hdpe מוגן UV שקוף, המשקף את צבע המבנה ונעלם לתוכו (חביב מאוד על אדריכלים ). על הפס נחושת מצופה בבדיל המגנה על המערכת מפני קורוזיה וקרינת UV ומבטיחה עבודה לשנים רבות ללא תקלות. פס ההולכה נשלט על ידי בקר ממוחשב סולארי, הקובע את זרם הטסלה ממתח נמוך המסופק על ידי מערכת סולרית וסוללות ליתיום מובחרות. הבקר יודע להבחין בשינויי מזג אויר, שינויים באחוזי הלחות, יום, לילה, אורך הקו, עוצמת הברק, ומשתנים אחרים – וקובע עוצמת פגיעה משתנה כדי להבטיח שהיונה לא תסתגל למערכת ותלמד לחיות לצידה. ההתקנה וההנחה במקום של מערכת הרחקת היונים הממוחשבת הם פשוטים. אנו ממליצים להיעזר בבעלי מקצוע רק לעניין טיפוס להנחת המערכת במיקומים גבוהים. המערכת לא מסוכנת לבני אדם או חיות בית – מומלץ, כמובן, להזהיר בעלי מקצוע מקיומה של המערכת במקרה שהם מתכוונים לעבוד במקום.

הרחקת יונים סיכום

פנו אלינו עוד היום – ותקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית לפתרון לטווח ארוך!
אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, להתקנה מהירה ויעילה של מערכת הרחקת יונים
אלקטרונית שתתאים לבית שלכם, בית העסק, מפעל תעשייה וכל אזור בו קיימת בעיה ותתפקד באופן מושלם בכל תנא מזג האוויר ולמשך שנים ארוכות. נשמח לייעץ לכם ולהציע לכם את שירותינו!

מגנור הדברה אלקטרונית מרחיקה יונים ובעלי כנף באמצעות שיטה חדשנית ומתקדמת מבוססת על פסי דריכה שמייצרים עקצוץ קל ליונים ומרחיקה אותם לצמיתות. פסי דריכה תוצרת מגנור עמידים לעבודה בכל מזג אוויר והקיצוני ביותר. שיטת מגנור נמצאה כיעילה ונחשבת להדברה הומנית הבטוחה לאדם ואינה מזיקה לסביבה ולחי.

דוקרנים, רשתות, בובות הם חלק מהרעיונות שקיימים להרחקת יונים בגג. מגנור פיתחה מערכת ייעודית לגגות רעפים על בסיס פסי דריכה שמרחיקה את היונים לתמיד. המערכת שקופה, אסטית, לא נראית ומעניקה פתרון מוכח לשנים.

ישנם אמצעים בשוק כמו רעלים ודוקרנים, למגנור יש את הפתרון המוחלט ליונים והאסתטי ביותר. מערכת בירד ליין 2.M מותאמת בלעדית למרפסות וחלונות מערכת בנויה על פסי פס דריכה ובקר סולארי קל להתקנה אסתטי ופותר את הבעיה באחריות מלאה.

בשוק קיימים מוצרים רבים להרחקת יונים כמו רשתות, רעלים, ודוקרנים. מוצרים אלה מהווים פגיעה בנוף, הם קשים לעתים להתקנה באזורים מסוימים, הם יוצרים הדברה פוגענית ומסוכנת, ובנוסף לכל אלה – הם לא עובדים לטווח ארוך. מגנור הדברה אלקטרונית מציעה מוצר יעיל יותר להרחקת יונים, כזה שאינו גורם להם נזק אבל הוא לא מאפשר לציפורים להתמקם בקרבת מקום.

כן. חברת מגנור בעלת התעדה למערכת ניהול  האיכות לפי תקן ISO 9001:2015 על ידי מכון התקנים הישראלי.

מגנור הדברה אלקטרונית מעניקה אחריות של 5 שנים ויותר למערכת ויעילות המערכת!

חברת מגנור מציעה מערכת אלקטרונית שתאפשר הרחקת יונים לצמיתות! המערכת מפותחת ומיוצרת על ידי מגנור ישראל, והיא מורכבת מפסי דריכה שקופים HDPE-UV stabilized ועליהם פסי אלומיניום תפורים אשר מוליכים מתח חשמלי. בשיטה זו – היונים ובעלי כנף אחרים אינם נפגעים, אולם הם נאלצים לעזוב את האזור לצמיתות.

קראו עוד על הרחקת יונים
קראו עוד על הרחקת עטלפים
קראו עוד על הרחקת מכרסמים