שיטות להרחקת יונים

שיטות להרחקת יונים

אם תשאלו איך מרחיקים יונים, תגלו שיטות להרחקת יונים הן רבות ומגוונות כמעט כמו מספר האנשים שתשאלו – רק שחלק מהשיטות להרחקת יונים אינן יעילות. הפעם, נדבר על דוקרנים ליונים, ונגלה, מדוע דוקרנים להרחקת יונים הם לא יעילים. הכל על דוקרנים נגד יונים – במאמר שלפניכם.

מן הנפוצות שבשיטות להרחקת יונים – דוקרנים ליונים

אחת התשובות הנפוצות ביותר לשאלה "איך מרחיקים יונים?" היא כמובן – התקנת דוקרנים להרחקת יונים. הדוקרנים נגד יונים הם מעין מבנה קטן העשוי סיכות, אותו ניתן להתקין מעל אדני החלון למניעת התיישבות היונה. יונה שמנסה להתיישב על אדן חלון בו מונחים דוקרנים להרחקת יונים, חווה דקירה, כאב פיזי, וצפויה להתרחק מן המקום. 

בשוק הענף של שיטות להרחקת יונים, תמצאו שפע סוגים שונים של דוקרנים ליונים. תמצאו דוקרנים עשויים פלסטיק או מתכת, צבועים או לא צבועים, ואפילו דוקרנים ליונים עשויים עץ, כמעט מעשה אמנות. חשוב לומר, כי עיצוב הדוקרנים אינו משנה ליונה כלל – הדוקרנים אינם מרחיקים יונים. 

דוקרנים להרחקת יונים – היונים מפתחות עמידות

הידעתם? יונים הן חיות טריטוריאליות, אשר מזהות את ה"בית" שלהן לפי הריח, והן נמשכות למיקומים שהן כבר מכירות ואינן מעוניינות לחפש מקומות מסתור חדשים. כאשר אנחנו נעזרים במוצרים או שיטות להרחקת יונים, אנחנו מנסים לשכנע את היונה שהאזור בו היא מתגוררת הפך אזור "עוין", והוא אינו נוח עוד למגורים עבורה. מכל השיטות להרחקת יונים, דוקרנים נגד יונים פשוט לא עושים את העבודה. היונים, מתרגלות להימצאות הדוקרנים, מסתופפות בנעימים לצד הדוקרנים, או לעתים אף משלימות עם הכאב הפיזי ונשארות באזור אליו הן רגילות – על אף אי הנוחות. ראינו גם יונים אשר מפזרות עשב מעל האזור בו דוקרנים ליונים, ומנטרלות את חודי הדוקרנים. אם כן, איך מרחיקים יונים? כנראה שלא באמצעות דוקרנים נגד יונים.

דוקרנים ליונים – אם כבר, לכו על הסוג העמיד יותר

חשוב לדעת, כי בשוק המוצרים להרחקת יונים קיימים סוגים שונים של דוקרנים, כולם משפיעים על מראה הבית מבחוץ, אולם יש כאלה שהם מאוד לא עמידים או משפיעים בצורה דרמטית על מראה הבית. חשוב שתדעו, כי הדוקרנים ליונים העשויים פלסטיק, עץ, או חומרים אחרים שעמידותם בחוץ אינה מספקת – מתקלפים, נהרסים, ונפגעים לאחר עונה אחת או שתיים, והם אינם טובים עוד לשימוש, אז יש להסיר את המוצר ולהחליפו באחר. איך מרחיקים יונים? אם אתם מאמינים שדווקא אצלכם דוקרנים נגד יונים יעשו את העבודה – בחרו סט דוקרנים ליונים במידות שמתאימות במדויק לאדני החלונות והמקומות הנוספים בהם אתם מתכוונים להתקין את אותם דוקרנים ליונים, וודאו כי הדוקרנים עשויים חומרים עמידים בפגעי מזג האוויר, כולל שמש הקיץ החזקה וגשמי החורף העזים.

איך מרחיקים יונים?

רק המערכת של מגנור להרחקת יונים לצמיתות שיטות להרחקת יונים, כאמור, קיימות בשפע. חלקן פוגעות ביונים, חלקן פוגעות באסתטיקה של הבית שלכם, וחלקן, חלילה, עלולות לפגע בחיות המחמד שלכם או אף בילדי הבית. מרבית השיטות להרחקת יונים אינן יעילות כפי שאנחנו עשויים לחשוב.

מכשיר אחד המיוצר בישראל, על ידי חברת מגנור, ומשווק בלעדית על ידה, הינו מכשיר פשוט להתקנה והוא מרחיק יונים לצמיתות. מדובר במכשיר חשמלי המספק זרם חשמלי בעוצמות נמוכות ומשתנות – בעצם דומה מאוד לדוקרנים ליונים, אולם הדקירה היא חשמלית. היונים לא מסוגלות להתרגל לזרמים החשמליים המשתנים ובסופו של דבר, הן לא חוזרות לקנן מעל אדני החלונות בבית. המערכת מותאמת לכל מזג אוויר ומתוכננת לפעול למשך זמן רב ללא תחזוקה (פרט להחלפת סוללה, לעתים רחוקות). היא אינה פוגעת במראה הבית והיא אינה מסוכנת, לא ליונים ולא לבעלי החיים ובני האנוש החיים בבית. 

איך מרחיקים יונים? מכל השיטות להרחקת יונים, רק המערכת של מגנור היא זו המספקת פתרון נוח, יעיל במיוחד ותקף לזמן ארוך. התקשרו לצוות המקצוענים של מגנור עוד היום, וקבלו הצעת מחיר להתקנת מערכת יעילה להרחקת יונים – והפעם.

מאחלים לכם חופש מיונים, עטלפים ומכרסמים.

קראו עוד על הרחקת יונים
קראו עוד על הרחקת עטלפים
קראו עוד על הרחקת מכרסמים