הרחקת עטלפים מהגינה

עטלפים הם בעלי חיים מעופפים ממשפחת היונקים, שלהם מינים רבים המצויים גם בישראל. ישנם עטלפים החיים בתוך מערות, וישנם עטלפי פירות הנמצאים סביבנו ואנו יכולים לראות אותם מתעופפים להם בשעות החשכה. העטלפים פעילים בלילה, יכולת הראייה שלהם מוגבלת והם מסתמכים בעיקר על חוש השמיעה. במקומות יישוב ובעיר אנו יכולים לראות אותם עפים בין עצי הפרי בגינות, בפארקים וברחובות העיר ההומים ביותר. העטלפים פיתחו עמידות גם בסביבת כבישים, ונראה שהם אינם חוששים להימצא בקרבת בני אדם, כל עוד הם יכולים למצוא מזון.

עטלף במרחב הפרטי

העטלפים משתמשים בחוש השמיעה והתקשורת ביניהם כוללת השמעת קולות והתמצאות על פי החזרת הקול במרחב. אבל הקולות שהם משמיעים אינם הבעיה העיקרית כשמדובר בעטלפים בקרבת הבית שלכם. עטלפי הפירות חיים בלהקות גדולות, הם חיים שנים רבות והם נוהגים להתביית על מקום נוח ומוגן. הם מסוגלים להיתלות מתחת לפרגולות, על ענפים בין העצים ולהשאיר אחריהם לכלוך, לשלשת, ריח רע וסכנות בריאותיות. בעלי כנף אלה נוהגים לאכול, לנגוס ולירוק שאריות פרי בסביבתם, על קירות, על מדרכות וגם על רצפת הגינה או המרפסת שלכם.

משימת הרחקת עטלפים מהגינה אינה דבר פשוט, כיוון שהם נוהגים לאמץ מרחב מסוים ולשוב אליו, בעיקר אם יש בו מזון. אין כוונה להדביר אותם או לפגוע בהם אלא להרחיק אותם, ואת זה ניתן לעשות בשיטה ייחודית, בלתי מזיקה ואקולוגית.

יש ערפד בגינה שלי

לעטלפים יצא שם של חיה מסוכנת בעלת שיניים חדות וחיבה לדם אדם, אך מדובר בעיקר בדמיון מפותח של יוצרי סרטים. הצורה המוזרה של בעל החיים הזה, מראהו העכברי עם הכנפיים הגדולות, התלייה ההפוכה ופעילותו הלילית הפכו אותו לחיה מפחידה. העטלפים אינם תוקפים ואינם פוגעים באדם, אך יש בהימצאותם מטרד אסתטי. הם אומנם אינם מוצצי דם ואינם מחפשים להיתפס בשיער אך הם מקיאים את שאריות הפירות שהם לועסים בכל סביבתם. פירות שעליהם סימני נשיכה של עטלפים אינם מומלצים לצריכה, שכן הם עלולים להכיל חיידקים.

הרחקת עטלפים מהגינה

העטלפים הם בעלי חיים מיוחדים, חכמים עם יכולת הישרדות גבוהה, ולכן כשרוצים למצוא שיטת הרחקת עטלפים מהגינה, זו אינה משימה פשוטה. חלק מהעטלפים מגיעים כיוון שיש פירות על העצים בגינה, ואחרים שייכים לזן הניזון מחרקים. אם אתם נהנים לגדל תאנים, שזיפים, גויאבות ועוד שלל פירות, ייתכן שאתם לא היחידים שייהנו מהם. המטרד של אכילת פירות העצים קיים גם בקרב חקלאים הצופים בכל בוקר בשאריות סעודת הלילה של העטלפים במטעיהם, והוא קיים גם בגינות פרטיות ובפארקים ציבוריים. אם כן, כיצד ניתן להרחיק עטלפים בלי לפגוע בהם?

שיטת הרחקת עטלפים מהגינה

הדרך היעילה ביותר להרחקת עטלפים מסביבת בני האדם היא באמצעות הדברה אלקטרונית. את התחום מובילה בישראל חברת "מגנור הדברה אלקטרונית" אשר פיתחה, מייצרת ומתקינה מערכות להדברה אלקטרונית בעלות תו תקן בין־לאומי.

הפתרונות להרחקת עטלפים מבטיחים יעילות תוך הימנעות מפגיעה בבעלי החיים. מערכת מרחיק עטלפים מבוססת על הדברה אלקטרונית שעושה שימוש בגלי קול, תקשורת שהעטלפים שומעים ומבינים. המערכת כוללת רמקול המייצר פולסים אולטראסוניים הפוגעים בחוש הניווט של העטלפים וגורמים להם להתרחק מהאזור. המערכת מצוידת ברכיב חכם (CPU) השולט בזמינות ובעוצמת הפולסים האולטראסוניים המשודרים. הרמקולים האולטראסוניים מצוידים בנורה שמפריעה ליכולת ההתמצאות של העטלפים, אותם ניתן לחבר להטענה גם באופן סולארי בטעינה מקרני השמש וגם באמצעות שימוש בסוללה באיכות גבוהה בעלת אורך חיים גדול ויכולת עמידות גבוהה בתנאי מזג האוויר.

צריכים פתרון ליונים, מכרסמים ועטלפים?
דברו איתנו

מאמרים נוספים

איך מבריחים יונים

איך מבריחים יונים?

בעלי כנף נוטים לברוח כשמתקרבים אליהם, וכך גם יונים. אבל כשציפורים מחפשות מקום קינון מוגן ביישוב מאוכלס, קשה מאוד להרחיק אותן. יונים נוטות להעדיף גגות,

פטנט להרחקת יונים

יונת השלום היא סמל לניקיון, לשלווה, היא צחורה ושקטה, אבל במציאות יונים יכולות להיות מטרד לא נעים. הציפור המסמלת שלום מחפשת לקנן במקומות מוגנים, ובשטחים

הרחקת עטלפים מהגינה

הרחקת עטלפים מהגינה

עטלפים הם בעלי חיים מעופפים ממשפחת היונקים, שלהם מינים רבים המצויים גם בישראל. ישנם עטלפים החיים בתוך מערות, וישנם עטלפי פירות הנמצאים סביבנו ואנו יכולים